Grafik Tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarım

Kurumsal Kimlik kavramı, görsel-işitsel iletişim başta olmak üzere, çok boyutlu bir imaj çalışmasını anlatır. Bu çalışmanın amacı, kurumların tarihsel, kültürel, coğrafi kimliklerini, kuruluş amaçlarını ve ideallerini, ürün ve hizmetlerini, sektörel konumlarını, en az çabayla, en kısa zamanda ve etkili bir biçimde hedef kitleye aktarmaktır.Ayrıca kurumsal kimlik çalışması firmanızı yansıtmak zorundadır.

İyi hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar;

* Firma adının belleklere yerleşmesi
* Firma özelliklerinin görsel hızda aktarılması (dinamizm, yenilikçilik vb.)
* Ürün ve hizmetlerin kalite garantisi
* Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörel konumları hakkında ilk bilgileri iletmesi
* İlk bakışta rakiplerden ayrılma

Kurumsal Kimlik dönemsel olarak yenilenmeye de ihtiyaç duyar. Firma ve pazar geliştikçe “farkı fark ettirmenin” en etkili yolu bunu imaja yansıtmak, diğer bir deyişle, önyargıyı aşacak kadar etkili ve dolaysız, yani görsel yoldan anlatmaktır.

Logo

Logo kurumsal kimliğinizin bizzat bedenidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız. Her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik ögesi olup şu özellikleri taşımalıdır:

* Sektörde benzersiz olmalıdır,
* Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir,
* Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir,
* Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır,
* Firmanızın “ruhunu” yansıtmalı, somutlaştırmalıdır,
* Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir,
* Farklı yüzey ve medyalara uygulanması aşırı masrafa yol açmamalıdır,

Kurumsal Kimlik Kapsamındakiler ;

* Kurum ve hizmet adı yaratma,
* Marka kimliği: Marka isminin bulunması, isim haklarının satın alınması, logo tasarımı, logotype tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımı vb. kapsamaktadır.
* Amblem,logo, logo type tasarımı: Kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, ölçekleme sistemi ve kurum renkleri doğru uygulanmalıdır.
* Logo ve amblemin değişik malzemeler üzerinde uygulamaları: Örneğin çok değişik kullanım alanları olan tabela ve panolar gibi kurumun kalıcı bir biçimde kamu önüne çıkan görüntülerinde şirket kurumsal kimliğinin yansıtılması,
* Dosya, antetli kağıt, zarf, kaadsrtvizit tasarımı: Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renklerinin standart hale getirilmelidir.
* Muhasebe evrakları tasarımı,
* Faaliyet raporu ve kurum tanıtım kitabı,
* Değerli evrak, çek, kupon tasarımı.

Kurumsal Kimlik Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

Katalog & Broşür Tasarım

Firmanızın / kurumunuzun kimliğini etkili bir şekilde yansıtabilmeniz için katalog veya broşür tasarım çalışmaları önemli tanıtım materyalleridir. Tasarımların sizi yansıtabilmesi, etkileyici ve kaliteli olması müşteri karşısında ilk imajınız ve kalıcı imajınız açısından çok önemlidir.Katalog tasarımının önemine değinmek gerekirse, iyi bir tasarıma sahip bir çalışmanın size her zaman geri dönüşü olması adına üzerinde durulması gereken bir konudur. Hizmet verdiğiniz sektöre, başka bir deyişle amacına uygun olarak hazırlanan bir katalog her zaman işlerinizde kolaylık sağladığı gibi sunumunuzu güçlendirmek adına yararlı olacaktır.

Müşteri ziyaretlerinizde daha etkili bir sunum için, fuarlarda ve stand tanıtımlarında insanların, firmanız veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istemez misiniz?
Farkedilmek istiyorsanız sizi Medyamim reklam ajansına bekliyoruz.

Katalog & Broşür Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

Amblem & Logo Tasarım

Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Logo şüphesiz temel "markalama" aracıdır.

İyi bir logo nasıl olmalıdır? Logo bir şimşek gibidir; bir ürün ya da şirket için ani bir tanınma ışıltısı yaratır. Logonun görünürde olanaksız bir görevi vardır; dizaynı ile simgeledeği özel kimliği bakan kişinin zihninde hemen çağrıştırmalıdır ve aynı zamanda söz konusu olan hizmet veya özelliklerini akla getirmelidir.
Logo tasarımının önemi tartışılamaz. Cazip ve göz alıcı bir logo çalışması satışa dönüşürken, kolay unutulur bir logo tasarımı ise geçip gider ve bunlar çok hızlı, genellikle bilinçaltında gerçekleşir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtabilir. Logo tasarlamak için kullanılan fontlar yeni tasarlandığı gibi mevcut fontlar da olabilirler.

Bir şirket ya da kuruluşun logosu insanlar üzerinde ilk intibanın pozitif olabilmesinde önemli rol oynar. Eğer çizginizi net bir biçimde yansıtan modern bir logoya sahipseniz kurumsal imajınız daha etkili ve güvenilir bir hava oluşturacaktır.

Amblem & Logo Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

Afiş & Bilboard Tasarım

Daha çok insana daha az görselle bir şeyler anlatmaya yaradığı için tam bir seyirlik görsel iletişim materyalidir afiş ve bilboard. Az ve öz anlatımın vücut bulduğu bir tanıtım ve duyuru aracıdır. Afişler ve Bilboardlar kitleyle buluşma alanlarına göre iç ve dış mekân afişi olarak iki ana kategoriye ayrılabilir. Seyir süreleri, genellikle iç mekânda daha uzun, dış mekânda daha kısa olarak değerlendirilerek tasarım yapılır.

Afişler malzeme ve baskı teknikleri olarak da farklılık gösterir. Günümüzde baskı tekniklerinin gelişmesi sayesinde afiş tasarımları da özellikle boyut ve renk kalitesi açısından daha özgürleşti. Afiş tasarımlarının yanı sıra dış mekân reklam uygulamalarının da gelişmesiyle tasarım alanları zenginleşti. Araç giydirme, bina giydirme, çeşitli dış ve iç mekân reklam uygulamaları da afiş tasarımının devamı olarak düşünülebilir. Bu tasarımlar artık 3 boyutlu olarak da tasarlanmaktadır.

Hedef kitleye ulaşmanın en kısa yollarından biri fuarlarda kullanılan afişlerdir. Fuar afişleri, örümcek stand, roll-up, çerçeveli ve çerçevesiz afişler, karşılama bankosu gibi çeşitli formatlarda kullanılabilir.

Afiş & Bilboard Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

 

Ambalaj & Kutu Tasarım

Ambalaj, ürünün giysisi gibidir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlaması işin gerekli tüm güzellikleri üzerinde bulundurması gerekir. Ürünün piyasada tutunabilmesi; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimine bağlı olduğu kadar, ambalajın tasarımına da bağlıdır. Ürünün yapısına uygun seçilen renklerle, uyumlu yazı ve biçimlerle tasarlanmış, çekici, güzel görünümlü bir ambalaj, tüketiciyi olumlu yönden etkiler.

Ambalaj, ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak; taşıma, depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran, metal, kâğıt, karton, cam, plastik, v.b. malzemelerden yapılmış dış örtülerdir. Kısaca ambalaj, içersisinde ürün bulunan koruyucudur. Ürünü, çarpma, ıslanma, zedelenme gibi fiziksel etkilerden korur. Ambalaj ürünün tüketiciye en ekonomik yolla ulaşmasını sağlar, depolama kolaylığı yaratır. …nemli bir görevi de taşıdığı bilgilerle tüketiciye sesim ve kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Üzerinde yazılı olan ağırlık, fiyat, üretim tarihi, son kullanım tarihi, ürünün içeriği, üretici firmanın adı, kullanım açıklaması, TSE'li olup olmadığı gibi tüm bilgiler, tüketiciye ve satış yapana büyük kolaylıklar sağlar. Tüketicinin sorma şansı yoktur, bu nedenle tüm bilgileri üzerinde taşımasında yarar vardır.

Ambalaj & Kutu Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL